17 maja 2016 Udostępnij

Jak ogrzewać dom powietrzną pompą ciepła?

W każdym domu, znajdziemy dzisiaj ogrzewanie. Są ich bardzo różne rodzaje. Kiedy my sami budujemy własny dom, to okazuje się, że wybór, wcale nie jest taki prosty, jak się na wydawało. Musi być to decyzja bardzo dokładnie przemyślana, ponieważ taki sprzęt ma nam służyć przez kilka następnych lat. Jednak, to czy rzeczywiście tak będzie zależy tylko od nas.

Musimy pamiętać, że na tym nie da się zaoszczędzić. Ogrzewanie jest także kwestią, która wymaga dość sporych nakładów finansowych. To, jakie wybierzemy, będzie mieć ogromne dla nas znaczenie w przyszłości. Mając na rynku, potężne ilości kotłów do wyboru, zdecydowanie się na jeden będzie nie lada wyzwaniem. Nie należy jednak zapominać, ze wybór po cenie nie jest dobrym pomysłem. Może się okazać, że zamiast wyjść na tym lepiej, wydamy znacznie więcej pieniędzy. Pomyśl, jeśli do małego domu, wybrałbyś ogrzewanie, które kompletnie się z nim nie zgra. Może się, więc okazać, że albo będzie za ciepło, albo za zimno, w takiej sytuacji będą nam wychodziły potężne koszty utrzymania instalacji i konieczna będzie wymiana, która także ma swoja cenę. Dlatego, musimy zwracać uwagę na to, jaki sposób ogrzewania jest przeznaczony, do jakiego budynku. Wszystko zależy nie tylko od tego, jak duży on jest. Bardzo duże znaczenie ma także to, z czego jest zbudowany oraz czy jest odpowiednio ocieplony.

Podliczając wszystkie koszty. Nie należy zapominać o tym, a by doliczyć także bardzo ważną kwestię, jaka jest opał. Bez niego ani rusz, więc nie możemy go pominąć przy obliczeniach, aby się później nie zdziwić jak przyjdzie do zapłaty. Bez względu na to, czy korzystać będziemy z prądu, gazu czy węgla itp. trzeba wliczyć także fakt, że zimą zużywamy wszystkiego znacznie więcej niż latem.

Nowoczesność i oszczędność

A co powiesz na ogrzewanie pompa powietrza? Akurat powietrze nie zostało jeszcze opodatkowane, więc cieszmy się nim do woli. Takie urządzenia, są popularne w zachodniej Europie, jednak u nas są stosunkowo rzadko używane. Co najlepsze taki system, pozwala nam na ogrzewanie domu zimą, a chłodzenie go latem. Ale to nie wszystko, ponieważ mamy także ciepłą wodę w kranach. Musimy jednak znacz stosowanie BIWAR MULTISPLIT. Możemy je zastosować w nowych budynkach, jako instalacje grzewcze lub do chłodzenia, a także w tych, które są poddawane termomodernizacji. Jeśli więc nasz dom pierwszej młodości nie jest, to i tak możemy się postarać o unowocześnienie go. Możemy także zamontować go w budynkach, które nie posiadają instalacji rozprowadzającej ciepło. Dotyczy to także budynków, w których korzysta się z ogrzewania podłogowego, ściennego, grzejnikowego jak i w systemów mieszanych.