17 maja 2016 Udostępnij

Urządzenia grzewcze, które dobrze współgrają z ogrzewaniem podłogowym

W dzisiejszych czasach, posiadanie ogrzewania jest nie tylko całkowicie normalne, ale także niezbędne. W naszym klimacie, mamy nie tylko te ciepłą porę, ale także i mroźną, która nie jest zbyt przyjemna dla naszego organizmu. Dlatego, domy są wyposażone w ogrzewanie, które zapewnia nam ciepło przez całą zimę. Jednak, jest to dość drogi wyposażenie domu, ponieważ w okresie zimowym jest to potężny wydatek. Nie możemy także zapominać, że samo kupno pieca, to jeszcze nic w porównaniu z tym, co nas czeka, kiedy przyjdą konkretne mrozy i trzeba będzie poradzić sobie z ogrzaniem całego domu. Najgorzej wyjdziemy na ty wtedy, kiedy na ferie zimowe wyjedziemy gdzieś dalej, a nikt nie zajmie się naszym domem. Po co miałby to ktoś robić? Przede wszystkim po to, aby mury nie wyziębły. Jeśli do tego dojdzie, to bardzo ciężko będzie nam, przywrócić prawidłową temperaturę.

Dlatego oprócz porządnego ocieplenia domu, potrzebujemy także dobrego pieca, który będzie dostosowany do warunków, jakie w nim panują. Dlatego, przed pójściem do sklepu po kocioł, potrzebujemy wiedzieć, czego nasz budynek wymaga, nie możemy w takim przypadku kierować się tylko ceną, ponieważ może się okazać, że wcale dobrze na tym nie wyjdziemy. Dlatego, lepiej jest czasem szukać droższego urządzenia, ale takiego, które jest lepszej jakości i będzie oszczędne w użytkowaniu.

Odpowiednie ogrzewanie

W każdym domu sprawdzą się doskonale te rozwiązania, które są nowoczesne, a co za tym idzie - oszczędne. Na przykład kocioł kondensacyjny czy pompa grzewcza nie są tak popularne, ale doskonale współgrają one z ogrzewaniem niskotemperaturowym. Dzięki zastosowaniu takiego połącznia, efektywność ogrzewania jest ogromna a koszt zarówno ocieplania jak i ochładzania budynku są znacznie niższe niż w przypadku standardowych urządzeń. Bardzo przydatne jest także ogrzewanie podłogowe, ponieważ dzięki jego obecności także możemy znacznie bardziej ekonomicznie ogrzewać.

W przypadku domów jednorodzinnych, ciepło, której zostało wytworzone jest przekazywane do pokoi przy pomocy podłogówki lub grzejników. Niekiedy mamy do czynienia z połączniem zarówno jednego jak i drugiego sytemu.  Zastanawiałeś się, z jakimi źródłami ciepła najlepiej funkcjonuje ogrzewanie podłogowe? Możemy wyróżnić trzy systemy: kocioł gazowy kondensacyjny, instalacja solarna oraz pompa ciepła. Jeśli posiadasz któreś z urządzeń, to możesz bez obaw montować ogrzewanie podłogowe w swoim domu, pamiętaj jednak, ze sprawdzi się ono tylko w tych pomieszczeniach gdzie są płytki.